Megérkezett a tavasz! Süt a nap! Ki lehet ülni a Duna-partra! Az Erzsébet téren elhaladva olybá tűnik, mintha a biciklik hada lecserélte volna a kerítést, a fűben csoportosan ücsörögnek a fiatalok. Valóban itt a tavasz! Édesanyáink pedig arra gondolnak, hogy a hétvégén jöhet a tavaszi nagytakarítás. Függönymosás, ablakpucolás, szellőztetés, autómosás. Ennél mégis sokkal többről kellene, hogy szóljon a tavaszi nagytakarítás. Testünkkel és lelkünkkel legalább annyit kellene foglalkoznunk, mint a lakásunkkal és az autónkkal.
Tavasz közeledtével lecseréljük a téli gumit, az első meleg napsütéses szombat délutánon szépen lesubickoljuk az autónkat és a lakás ablakait, kirámolunk és szellőztetünk, kiszortírozzuk a régi, már nem használatos dolgainkat. De arra már csak kevesebben gondolnak, hogy a testünket is meg kellene szabadítani a méreganyagoktól és a lelki tisztulásnak is helyet kellene teremteni.
Bizonyos időszakonként a testünknek is szüksége van egy jókora tisztításra, nem szennyezhetjük huzamosan mindenféle következmények nélkül. Nem véletlenül javasolták a különböző vallások a böjt időszakonkénti alkalmazását.
Rüdiger Dahlke szerint a böjt újraélesztése belátható időn belül szinte teljesen megszüntethetné az olyan betegségeket, mint a köszvény, a reuma, az időskori cukorbetegség és a magas vérnyomás.
A tulajdonainkon végzett fizikai nagytakarítás és a test méregtelenítése mellett ugyanilyen fontos, hogy a lelkünknek is lehetőséget adjunk a tisztulásra.
Az ágyneműnk mellett az agyunkat is ki kell szellőztetni, a gondolataink között is nagytakarítást kell tennünk.
Vegyük észre, milyen negatív sémák akadályozzák meg sikereinket, korlátozzák lehetőségeinket, és írjuk felül azokat pozitív gondolatokkal.
Ehhez elegendő kicsit tudatosan odafigyelned a gondolataidra. Vegyél egy papírlapot, és írd le ezeket a negatív gondolatokat, programokat. Majd a negatív ítéletek helyett fogalmazz pozitívan. Írd le azokat is, miközben áthúzod a negatívakat. Hogy növeld a hatékonyságot, égesd el azt a papírt, melyre a negatív gondolataidat írtad, ezáltal energia szinten is elengeded azokat. Ezt követően próbáld meg csak ezeket a pozitív gondolatokat használni.
Eleinte sok tudatosságot igényelhet, hogy felülírd pozitív gondolattal az esetlegesen megjelenő régi, negatív mintát. Amennyiben vizuális típus vagy, teleaggathatod a lakást ezekkel a pozitív gondolatokkal, mindenféle színekben pompázva, virágokkal díszítve, vagy a számítógép kijelzőjére postit-okat kiragasztva támadhatod a tudatalattid. Akár lejátszhatod magadnak őket, és a metrón ülve hallgathatod. A számodra leginkább megfelelő formában kell, hogy érjenek minél többször ezek a pozitív gondolatok.
Nagyon fontos, hogy ne egyszerűen az ellentétét írd le a negatív gondolatodnak, hanem valami olyanra cseréld át, amit elhiszel. Amennyiben nem így teszed, az egésznek nincsen értelme. Megpróbálhatod becsapni magad, de a belső tudatosságod majd fityiszt mutat a ráerőltetett és el nem hitt gondolatra.
Az által, hogy megjelentek a napsugarak és végre látszódik az ég kékje, az utcákon egyre több mosolygó arcot lehet látni. Valahogy pozitívabban látják az emberek a világot, mintha a napsugarak gombnyomására automatikusan átállt volna az agyunk. Minden afelé mutat, hogy pozitívabb a világ és az emberek gondolkodása, mint a szürke téli mindennapokban volt. Ilyenkor sokkal könnyebb elengedni a korábban beépült negatív gondolatokat.
Az elengedés belső fejlődésünkhöz járul hozzá.
Életünk átmeneti szakaszaiban el kell engednünk a régi, túlhaladott élethelyzeteket. Amint a gyermekkor elengedése nélkül, fel sem nőhetnénk.
Az életünk során számos alkalommal gyakorolhatjuk ezt a nagy témát: amikor egy volt kapcsolatot, egy volt munkahelyet és munkatársakat kell elengednünk.
Nagyon fontos, hogy ne úgy közelítsünk hozzá, hogy „El akarom engedni!!!” Ez pontosan olyan, mint amikor a kisgyermek két mancsával megragadja nagymamája kezét és úgy mondja neki, „de most már menj el!” Még ha el is akarna menni, nem tud, hiszen a ragaszkodó gyermek nem engedi.
Ha valamit erőszakkal el akarunk engedni, az nem működik. Pontosan az ellenkezőjét érjük el vele.
Eszünkkel eldöntjük, hogy legyen vége a nem működő kapcsolatunknak, mert abban nem vagyunk boldogok. De amíg kötődünk a másikhoz, míg a ragaszkodás nem szűnik meg létezni, bármit is mondhat az eszünk, bármivel is próbálkozhatunk, ismét visszatérünk, mert nem tudunk elszakadni.
Életünk nagy fordulópontjain sokáig ragaszkodunk a régi helyzetekhez, nem tudunk szabadulni tőlük, mert nem állunk készen a bizonytalanba vezető következő lépésre. És inkább ragaszkodunk a biztos rosszhoz.
Amíg energiánk (legyen az pozitív vagy negatív) egy adott tárgy felé fordul, nem tudunk attól szabadulni. Amint képesek vagyunk elfogadni a helyzetet teljes valójában, amennyiben semlegessé válik számunkra, megszűnik hatást gyakorolni ránk. Csak ebben az esetben tudunk felülemelkedni az adott problémán és tudjuk elengedni annak forrását.
A lakásunk kitakarítását rábízhatjuk másokra, de a testünk és a lelkünk más nem tudja rendbe rakni helyettünk, az csak a mi kezünkben van. Rajtunk múlik, hogy megtesszük-e azt a lépést, melyre a bensőnk vágyik ilyenkor, tavasszal, s neki kezdünk-e egy kis takarításnak.
No comments:
Post a Comment